a

Organizacja ceremonii zaślubin i przyjęć weselnych z klasą i pasją! 

Kontakt

tel: 882-099-015

e-mail: kontakt@dreamofwedding.pl

Łódź

FIRMA POLECANA PRZEZ:
Nasz Instagram
Facebook
Pinterest
Instagram
  •  Bez kategorii   •  ile kosztują usługi wedding plannera?
ile kosztują usługi wedding plannera

ile kosztują usługi wedding plannera?

Czasem słyszę, że Pary nie rozważają podjęcia współpracy z Wedding Plannerem bo myślą, że jest to bardzo duży wydatek. Nic mylnego! Oczywiście wynagrodzenie konsultanta ślubnego uzależnione jest od wielu czynników, jednakże zazwyczaj stanowi ono raptem kilka procent budżetu ślubnego! 

ile kosztują usługi wedding plannera

O jakich kwotach mówimy?

Ile kosztują usługi Wedding Plannera? Oczywiście – to zależy 😉 Od czego? Przede wszystkim od:

  1. Ilości zadań spoczywających na barkach Wedding Plannera;
  2. Złożoności procesu organizacji uroczystości (np. w przypadku wesel międzynarodowych);
  3. Dodatkowych wymagań Pary Młodej wykraczających poza standardowe działania konsultanta (np. organizacja dnia ślubu w ciągu kilku tygodni).

Podstawowe usługi oferowane przez Wedding Plannerów, takie jak koordynacja dnia ślubu często oscylują w granicach 2-3 tysięcy złotych. Częściowa organizacja dnia ślubu rozpoczyna się od około 3 tysięcy złotych, za kompleksową organizację dnia ślubu zapłacimy nieco więcej – przeciętnie to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych; finalna kwota zależy od czynników wskazanych powyżej. Pamiętajcie jednak, że większość konsultantów ślubnych przygotowuje swoje oferty po przeprowadzeniu rozmowy z Młodą Parą, tak, aby jak najlepiej dopasować swoją ofertę do oczekiwań klienta – stawki te mogą się więc różnić. 

Dużo?

Weźcie pod uwagę fakt, że nie jest to miesięczna pensja, lecz wynagrodzenie za wielomiesięczne działania Wedding Plannera. Podzielcie tę kwotę przez ilość miesięcy, w trakcie których współpracujecie ze swoim konsultantem ślubnym czuwającym każdego dnia nad przygotowaniami do Waszego najcudowniejszego dnia w życiu, będąc ciągle do Waszej dyspozycji 😉

Jeśli ktoś proponuje Wam usługę koordynacji dnia ślubu za 300 zł (a i takie oferty widywałam) to zastanówcie się, czy aby na pewno jest to ktoś, kto zrobi to w sposób profesjonalny. Weźcie pod uwagę, że osoba działająca w sposób legalny od tej kwoty musi odprowadzić podatki (dochodowy i VAT), opłaca składki ZUS, ponosi dodatkowe koszty, chociażby dojazdu. Usługa koordynacji dnia ślubu to kilkanaście godzin pracy Wedding Plannera w ciągu dnia ślubu oraz dodatkowe godziny spędzone na opracowywaniu harmonogramu, potwierdzaniu ustaleń z usługodawcami, przygotowaniach technicznych i logistycznych przed tym dniem. Biorąc pod uwagę powyższe, może okazać się, że stawka „na rękę” takiej osoby wynosi raptem kilka złotych za godzinę (!). Czy ktoś, kto w taki sposób ocenia wartość swoich usług może być godnym zaufania profesjonalistą? Myślę, że każdy z Was musi odpowiedzieć sobie na to pytanie samodzielnie; moim zdaniem – nie zawsze opłaca się wybór najtańszej opcji.

Czy dzięki współpracy z Wedding Plannerem można zaoszczędzić?

Pewnie się zdziwicie, ale tak! Oprócz zaoszczędzenia wielu nerwów związanych z ogromem spraw organizacyjnych możecie być pewni, że Wasz Wedding Planner wynegocjuje dla Was najlepsze stawki i warunki współpracy z usługodawcami, a ponadto będzie strzegł Waszego ustalonego budżetu tak jak nikt inny! Dzięki jego doświadczeniu możecie być pewni, że wydacie na organizację przyjęcia weselnego tyle, ile sobie założycie 😉

Zapoznaj się z naszą ofertą! 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania – skontaktuj się z nami, z chęcią rozwiejemy Wasze wątpliwości! Zapraszamy też na bezpłatne, niezobowiązujące spotkanie przy filiżance dobrej kawy, na którym będziecie mogli bliżej zapoznać się z charakterystyką pracy konsultanta ślubnego i poznać jeszcze więcej plusów wynikających ze współpracy z Wedding Plannerem!

JOANNA KRUKOWSKA-GŁOWIŃSKA, wEDDING PLANNER, PRAWNIK, WŁAŚCICIELKA FIRMY DREAM OF WEDDING

Dołącz do mediów społecznościowych Dream of Wedding i bądź na bieżąco z poradami i trendami ślubnymi! Kliknij poniżej: