a

Organizacja ceremonii zaślubin i przyjęć weselnych z klasą i pasją! 

Kontakt

tel: 882-099-015

e-mail: kontakt@dreamofwedding.pl

Łódź

FIRMA POLECANA PRZEZ:
Nasz Instagram
Facebook
Pinterest
Instagram
  •  Bez kategorii   •  Ekspert radzi: ślubne stylizacje część I – Make-up

Ekspert radzi: ślubne stylizacje część I – Make-up

Makijaż to jeden z najczęściej poruszanych tematów na grupach ślubnych. Często pytacie o to, jak osiągnąć efekt „wow” i swoją stylizacją zrobić piorunujące wrażenie na wszystkich gościach weselnych, a przede wszystkim na przyszłym mężu 🙂 Jedno jest pewne – ślubny make-up musi być elegancki i trwały. Jak osiągnąć taki rezultat? Zapytaliśmy o to ekspertkę w tej dziedzinie – Kamilę Góraj – profesjonalną makijażystkę i stylistkę fryzur.

Na początek odwieczne pytanie panien młodych – Co najpierw – fryzura czy makijaż?

Biorąc pod uwagę zmieniające się trendy w upięciach i modę na luźne koki z wypuszczonymi kosmykami jestem zwolenniczką wykonania w pierwszej kolejności makijażu – jest to duże uproszczenie dla usługodawców, ponieważ makijażysta nie niszczy fryzury odgarniając kosmyki z twarzy w trakcie wykonywania make-upu, a fryzjer nie jest w stanie zniszczyć makijażu przy stylizacji włosów – po prostu pięknie wykańcza fryzurę umalowanej kobiety. O takiej kolejności możemy jednak mówić tylko w przypadku umycia włosów przed wykonaniem make-upu (kiedy należy to zrobić, aby nasza fryzura była trwała? O tym dowiecie się w drugiej części naszego artykułu!).

Czy karnacja, kolor oczu i typ urody determinują kolorystykę makijażu? Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę dobierając odpowiedni makijaż ślubny?

Oczywiście – karnacja, kolor oczu i typ urody mogą determinować kolorystykę i rodzaj makijażu. Ważne jest, aby wizażysta wykonał analizę kolorystyczną, ocenił zalety i niedoskonałości w urodzie klientki. Należy dobrać odpowiednie techniki makijażowe, które spowodują niesamowitą przemianę i wydobędą pełnię piękna kobiety.

ślubny makijaż
fot: Kamila Góraj – ślubny makijaż

Czy kobiety, które na co dzień noszą bardzo delikatny makijaż mogą postawić na mocny make-up w dniu ślubu, czy jest to raczej ryzykowne rozwiązanie?

Makijaż ślubny, jak również makijaż wieczorowy musi posiadać elementy makijażu fotograficznego czyli musi być wyraźny. Każda kobieta uwielbia czuć się pięknie, ale nie każda lubi mocno podkreślone oko – nie należy w tym przypadku przekonywać klientki na siłę, lecz dobrać taki rodzaj kosmetyków, który sprawi, że makijaż obroni się w obiektywie, a jednocześnie nie przytłumi naturalnej urody klientki. Ja osobiście uwielbiam wydobywać głębie spojrzenia – oczy to nasza dusza, a dobrze podkreślone i zarazem nie „przemalowane” będą naszym najpiękniejszym zwierciadłem. Biorąc pod uwagę czas trwania przygotowań i uroczystości będę zawsze zwolenniczką postawienia akcentu makijażu na oko, ponieważ pomadki, nawet te najtrwalsze, albo z czasem są „zjadane” albo rolują się, rozmazują, a przecież Panna Młoda cała imprezę musi wyglądać tak samo świeżo i nienagannie jak w momencie zejścia z mojego krzesła. Wiem, że w natłoku fascynujących wydarzeń po prostu nie będzie mieć czasu na „kontrolowanie” pomadki.  

ślubny makijaż
fot: Kamila Góraj – ślubny makijaż

Ile czasu trwa wykonanie makijażu ślubnego?

Czas makijażu ślubnego jest uwarunkowany od ostrości wykonywanego makeupu, problemów z cerą, przygotowania dekoltu, ramion, czy nawet czasem nóg jeżeli te mają być odsłonięte. W przypadku moich usług, na każdy rodzaj makijażu poświęcam średnio 60-90 minut. Na pewno na czas makijażu ma wpływ doświadczenie wizażysty oraz odporność na stres, który w dniu ślubu poprzez mocno napięty grafik może powodować opóźnienia w wykonywaniu usług.

W jaki sposób należy przygotować przestrzeń, jeśli makijażystka wykonuje go poza salonem, np. w domu Panny Młodej?

Przygotowanie miejsca pracy makijażystki jest bardzo istotne. Moim Pannom Młodym po podpisaniu umowy zawsze wysyłam instrukcje w kontekście tego, jak należy przygotować przestrzeń, aby stanowiła komfortowe warunki pracy dla makijażystki. Przede wszystkim miejsce pracy nie może być usytuowane w tzw. przejściu. Należy przygotować stół, dostęp do prądu i wody. Zawsze zabieram ze sobą lampę oświetleniową, więc przynajmniej w moim przypadku nie musi być to dobrze oświetlone pomieszczenie. Drugim, nierozłącznym elementem mojego wyposażenia, który zawsze zabieram ze sobą w podróż do klientek, jest wysokie krzesło, na którym przygotowuje wszystkie makijaże. Ważne by miejsce przygotowań było wolne od dymu tytoniowego, a w okresie upałów miało dostęp do wentylatora lub klimatyzatora.

ślubny makijaż
fot: Kamila Góraj – ślubny makijaż

Dlaczego próbny make-up jest tak ważny? Kiedy powinnyśmy go wykonać?

W dniu ślubu nie ma czasu na wymyślanie, omawianie i ewentualne próby, stres u Panien Młodych również jest zwiększony, z związku z tym decyzyjność jest bardziej złożona. W przypadku chęci skorzystania z moich usług wykonanie próbnego makijażu jest zawsze obowiązkowe. Proponuję wykonać go ok. 40-60 dni przed uroczystością, w ten dzień warto również odwiedzić salon sukien ślubnych i przymierzyć wybrany przez siebie model, aby całkowicie utwierdzić się w przekonaniu, że stylizacja całkowicie spełnia oczekiwania i pasuje do sukni. Drugim ważnym aspektem są alergie, które z dnia na dzień występują coraz częściej wśród ogółu społeczeństwa – przy wykonaniu próby makijażowej jesteśmy w stanie wyeliminować takie zagrożenie do minimum.

Czy kondycja skóry wypływa na efekt końcowy i trwałość makijażu?

Oczywiście! Skóra doskonale nawilżona i peelingowana będzie nienagannie prezentowała makijaż, świeżość i blask bijący od Panny Młodej będzie widoczny dla każdego z gości, dlatego warto zadbać o pielęgnację przed ślubem, ale z głową! Podczas spotkania związanego z wykonaniem makijażu próbnego omawiam z Pannami Młodymi kondycję ich skóry i proponuję rozwiązania, dzięki którym cera może wyglądać jeszcze lepiej w dniu ślubu. Okres 30-60 dni jest idealnym czasem na regenerację skóry dzięki zastosowaniu wielu prostych kosmetycznych zabiegów.

ślubny makijaż
fot: Kamila Góraj – ślubny makijaż

Czy przed dniem ślubu należy w sposób szczególny zadbać o cerę? Jakie zabiegi możemy rozważyć przed dniem uroczystości? Jak powinna wyglądać nasza codzienna, podstawowa pielęgnacja skóry?

Podstawowym i naważniejszym elementem pielęgnacji jest dokładny demakijaż oraz tonizacja skóry. Każda Pani powinna wykonywać peelingi np. delikatny z fusów kawy raz na 7-14 dni, nawilżać skórę odpowiednimi kremami, dbać również o usta – do nich natomiast polecam czystą lanolinę. Czasami potrzeby są większe i należy skorzystać z pomocy kosmetologa. Jeżeli mamy skórę tłustą i rozszerzone pory na pewno dobrym wyborem będą kwasy oraz peeling kawitacyjny; przy skórze suchej fajnym zabiegiem będzie mezoterapia. Co istotne – nie zalecam korzystania z zagęszczania rzęs / włosów na stałe przed ślubem, ponieważ może to doprowadzić do silnej alergii. Ponadto nie zalecam stosowania tzw. wypełniaczy, chyba że dany produkt był już wcześniej aplikowany pod skórę przez znanego nam lekarza.

ślubny makijaż
fot: Kamila Góraj

Już niebawem na naszej stronie pojawi się druga część artykułu przygotowanego we współpracy z Kamilą – tym razem wpis poświęcony będzie tematyce fryzur ślubnych – obserwujcie nas bacznie!

Kamilę możecie także znaleźć na Facebooku oraz Instagramie – koniecznie tam zajrzyjcie klikając w odnośniki!
fot: Anna Zamoyska – Górajka Foto Studio

Pamiętajcie – kreując Wasz najpiękniejszy dzień w życiu współpracujemy tylko ze sprawdzonymi profesjonalistami! Jakie jeszcze korzyści wynikają z podjęcia współpracy z Wedding Plannerem? O tym przeczytacie tutaj!


Dołącz do mediów społecznościowych Dream of Wedding i bądź na bieżąco z poradami i trendami ślubnymi! Kliknij poniżej: