a

Organizacja ceremonii zaślubin i przyjęć weselnych z klasą i pasją! 

Kontakt

tel: 882-099-015

e-mail: kontakt@dreamofwedding.pl

Łódź

FIRMA POLECANA PRZEZ:
Nasz Instagram
Facebook
Pinterest
Instagram
  •  Porady   •  Pies a dzień ślubu

Pies a dzień ślubu

Dla wielu osób czteronożny przyjaciel jest po prostu częścią rodziny. Jak zaakcentować obecność naszego pupila w tak ważnym dniu, jakim jest dzień ślubu? Koniecznie przeczytajcie nasz artykuł!

Sesja narzeczeńska, sesja poślubna

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest uczestnictwo naszego czworonoga w… sesji zdjęciowej! Planujecie sesję narzeczeńską lub sesję poślubną? Włączcie w tę inicjatywę Waszego pupila! W tego typu wydarzeniu zazwyczaj bierzecie udział tylko Wy i Wasz fotograf, w związku z czym zwierzak czuje się swobodnie, a cała sytuacja nie powinna to być dla niego stresująca. Świetne i niepowtarzalne ujęcia? Gwarantowane!

Zwierzak na ślubie

W internecie możecie znaleźć zdjęcia i filmiki, na których piesek „niesie” obrączki do ołtarza. Oczywiście jest to wykonalne, należy jednak pamiętać, że tego typu zadanie możemy powierzyć jedynie wytresowanemu zwierzakowi, niesforny na co dzień pupil raczej go nie wykona. To Wy najlepiej znacie swojego psiaka i wiecie jak reaguje na nowe otoczenie, większą ilość osób, jakie sytuacje powodują jego rozproszenie. Biorąc pod uwagę jego indywidualne cechy zastanówcie się wspólnie, czy taka sytuacja nie będzie dla niego zbyt stresująca. Co równie istotne – nie każdy zwierzak jest przyzwyczajony do noszenia ubranek lub dodatkowych gadżetów. Jeśli chcecie aby tego dnia wyglądał wyjątkowo, dla jego komfortu nie zapomnijcie o próbie generalnej! Pamiętajcie też, że wyżej przedstawione rozwiązanie może odnieść sukces w kontekście ślubów plenerowych, raczej ciężko wyobrazić sobie podobną sytuację w kościele lub urzędzie 😉

Pupil na weselu

To rozwiązanie wymaga największego trudu i zaangażowania, bowiem już od momentu wyboru obiektu weselnego musimy mieć na względzie dobro naszego pupila. Zadbajmy więc o to, aby nasze wesele nie odbywało się w „miejskiej dżungli”, ale w parterowym obiekcie usytuowanym wśród zieleni. Warto wziąć pod uwagę takie lokale, które posiadają duży ogród. Jeśli planujecie, aby Wasz psiak spędził z Wami całą noc, zadbajcie o to, aby Wasz pokój posiadał wyjście na taras, ogrodzony ogródek lub chociaż balkon. Weźcie pod uwagę fakt, że tego dnia będziecie ciągle w biegu, Wasz pupil zaś potrzebuje stałej uwagi. Nie możecie zakładać, że zajmie się nim ktoś z gości – w tej sytuacji powinniście rozważyć zatrudnienie petsitterki. Pamiętajcie, że wesele to impreza na której dużo się dzieje – zastanówcie się, czy hałas, światła, duża liczba osób nie będzie dla Waszego pupila przeżyciem traumatycznym, porównywalnym do corocznych zabaw sylwestrowych. Pomyślcie również o gościach – warto poinformować ich z wyprzedzeniem o obecności Waszego pupila. Może się bowiem okazać, że ktoś posiada alergię na sierść albo po prostu boi się np. dużych psów.

Przemyślana decyzja

Bez względu na to, którą z opcji wybierzecie, bardzo dobrze ją przemyślcie i odpowiednio się do niej przygotujcie – chodzi przecież o dobro Waszego ukochanego pupila. Zwierzaki na nowe sytuacje reagują bardzo różnie – nie możecie wykluczyć, że będzie on niespokojny, co okaże donośnym szczekaniem, warczeniem; w skrajnych sytuacjach może dojść do tego, że rzuci się na obce mu osoby. Pamiętajcie, że nie każdy pies powinien brać udział w tego typu uroczystościach. W tej kwestii warto skonsultować się ze specjalistą, na przykład behawiorystą.

JOANNA KRUKOWSKA-GŁOWIŃSKA, wEDDING PLANNER, PRAWNIK, WŁAŚCICIELKA FIRMY DREAM OF WEDDING

Dołącz do mediów społecznościowych Dream of Wedding i bądź na bieżąco z poradami i trendami ślubnymi! Kliknij poniżej: